Osiedle Zmysłowo

Osiedle Zmysłowo zlokalizowane jest pomiędzy miejscowościami Mrowino i Rokietnica, około 20 kilometrów od Poznania. Docelowo zostanie tu wybudowanych 250 domów jednorodzinnych na łącznym obszarze 36 hektarów. Zamieszka tam około tysiąc osób. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców będzie 15 hektarów powierzchni rekreacyjnych, bezpośrednio przylegąjacych do osiedla.

Realizacja inwestycji

Pod koniec sierpnia 2002 roku zakończył się pierwszy etap realizacji „Osiedla Zmysłowo”. Polegał on na uzbrojeniu terenu (położono sieć kanalizacyjną wodociągową, energetyczną, gazową i internetową). Aktualnie realizowane jest budownictwo jednorodzinne i szeregowe. Firma Kares w roku 2007 przystąpiła do budowy domów szeregowych 2-mieszkaniowych o metrażach od 75-105 metrów kwadratowych, jak i budowy domów jednorodzinnych w zabudowie wolnostojącej. Niezależnie od inwestycji mieszkaniowych przygotowujemy się do rozpoczęcia budowy centrum handlowego.

Inwestycja jest realizowana zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego: Dziennik Urzędowy Województwa Wielkopolskiego z dn. 25.10.2000r (Uchwała Nr. XXVII/277/2000 Rady Gminy Rokietnica z dn. 29.09.2000r)